Eliška Weissová

Eliška Weissová

Stálý host opery Národního divadla.

Zpěv studovala na Konzervatoři v Brně a na pražské Akademii múzických umění u prof. René Tučka.

Jako doplněk studií absolvovala mistrovské kurzy u Naděždy Kniplové a Petera Dvorského.

S úspěchem se zúčastnila několika pěveckých soutěží, např. Mezinárodní pěvecké soutěže Emy Destinnové v Českých Budějovicích, Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech,kterou v roce 2004 vyhrála, QueenSonjaCompetition v Oslu, soutěž Mikuláše Schneidera-Trnavského,(3. místo) Competizionedell’opera v Drážďanech nebo soutěž Borise Christoffa v Sofii.

Od roku 2006 působi jako stálý host opery v Národním divadle v Praze, v Olomouci, Plzni, Ústí nad Labem, Brně ,Opavě a Košicích.

V národním divadle v Praze výstupuje jako Ortruda (Lohengrin), Kostelnicka (Jenufa), Mercedes (Carmen), Madelon (Andrea Chemie) atd.

Na koncertním podiu se představila se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK v Rimini v Janáčkově Glagolské mši, S Českým národním symfonickým orchestrem ve Verdiho Requiem, jako Zefka z Janáčkova Zápisníku zmizelého v pařížské Opéra National (Bastille) a v rámci festivalu Janáčkovy Hukvaldy. Na festivalu Dvořákův Karlovarský podzim se představila v Mahlerově Písni o Zemi, s Moravskou filharmonií Olomouc ve Dvořákově v Stabat Mater.

Copyright © 2022 CZECHCONCERT. Všechna práva vyhrazena. Webové galerie | Michal Vitásek 2018.